(096) 213 02 66
sharatoys@gmail.com
КОШИК
Час щось купити
Каталог товарів

Вчимося грати

Неділя, 06 листопада 2016, 18:26
Оцініть статтю:
(0 голосів)

Всі ми знаємо, що саме за допомогою гри дитина вчитися пізнавати себе і навколишній світ.

Програючи ту чи іншу ситуацію, дитина починає в ній розбиратися і намагається зрозуміти, як влаштований світ. Головне завдання батьків - урізноманітнити гру дитини правильними і корисними іграшками і звичайно ж брати безпосередню участь у вигляді партнера по іграх. Граючи з малюком, ви зможете навчитися краще його розуміти, зможете дізнатися про його емоційний  стан і хвилювання. Обігравши  важливі для малюка труднощі, ви зможете йому допомогти впоратися з негативними наслідками і хвилюваннями.

Однорічна дитина поки не здатна пояснити словами, що вона хоче. Томумалюк буде тягнути вас за руки до іграшок. Більш доросла дитина періодично попросить з ним пограти. Звичайно ж, є діти, які можуть грати  наодинці. Якщо ваша дитина поки так не вмієте, не хвилюйтесь! Трохи зусиль і ваш малюк цього навчиться. Тільки треба допомогти.

Чому діти грають? Достовірної відповіді на це питання ніхто поки не знає. Спостерігаючи за своїми батьками, малюк намагається їх наслідувати. Він теж хоче відчути себе сильним і сміливим як тато, або самостійним і вмілим як старший брат. А можливо бути ласкавим і турботливим як мама. Спостерігаючи за дорослими, дитина намагається висловити себе і свої почуття. Звичайно ж, в цьому йому допомагає гра. Малеча  вигадує різні історії і незвичайні образи. Адже в грі він може бути всемогутнім магом або відважним героєм. Тому не  відштовхуйте малюка, який до вас прийшов. Всім нам знайома ситуація, коли дитина ходить по п'ятах і просить з ним пограти. Хоча в кожному куточку будинку можуть лежати різні іграшки. Починаючи від кубиків і закінчуючи трансформерами або ляльками. Можливо, ваш малюк і хоче пограти сам, та не знає як. Звичайно, добре, коли в будинку є діти старшого віку. Вони навчать дитину грати самостійно. Ну а якщо малюк в сім'ї один, то без наслідування старшим, йому не навчитися. Що ж, в такому разі візьміть на себе завдання навчити дитину грати. І повірте, вміння грати також необхідно, як і вміння читати або писати. Граючи, дитина освоює важливі і потрібні навички для спілкування з навколишнім світом. Такі як:

- Комунікація. Як варіант, можна купити дитячу іграшкову кухню і приготувати чай з печивом і запросити друзів в гості.

- Сюжетно-рольові ігри як спосіб навчання соціальним ролям. Наприклад, можна пограти в доктора або сходити в магазин за покупками.

Колективна гра визначає переваги співпраці. У колективі дитина розуміє, як легко щось робити спільно. Наприклад купити дитині конструктор та разом його зібрати, або як в казці витягнути ріпку.

-розвивається уява і фантазія. Звичайний коридор перетворюється в таємну кімнату, де сховані скарби Алі Баби, мамин гребінець - в граблі для городу, а шафа - в світ казки та чаклунства.

Дитина розуміє, як цікаво самому придумувати сюжет гри, уявляючи нових героїв, проявляти кмітливість і відвагу в сформованих ситуаціях.

- Вчиться долати свої страхи. Граючи, дитина спокійно може показати те, чого він дійсно боїться, може спокійно долати перешкоди, обмеження і свої невміння. До того ж, в грі малюк може висловити свій страх і негативні переживання в безпечної формі - можна побити зле чудовисько, або накричати на поганого героя.

Ви можете сказати, що не знаєте, як навчити дитину грати, і що не пам'ятаєте, як це робити, та й часу у вас немає. Але, пам'ятайте, що вміння грати просто необхідно для вашої дитини. Та  й навчити не так вже й важко. Головне, не відностесь з гумором до прохань маленького чоловічка, а поставтеся до ваших ігор, як до дуже важливого для нього заняття. Адже ви допомагаєте вашій дитині на складному шляху розвитку і усвідомлення. Ви можете почати, програючи знайомі сюжети. За основу можна взяти улюблені мультфільми. Сьогодні ви купили іграшки Робокар Полі. Значить, можна граючи переміщатися по будинку і допомагати всім, хто потрапив у біду. Це можна робити, навіть не відволікаючись від повсякденної рутини. А завтра можна пограти в Колобка. І так далі. Звичайно, на першому етапі всі ролі доведеться виконувати вам, дитина буде лише з цікавістю спостерігати. Але з часом він почне включатися в гру, придумуючи нові сюжети і ролі. Надайте дитині свободу для фантазії. Пам'ятайте, що в будь-якій грі правила встановлює дитина, а ви їх тільки приймаєте. Не міняйте його сюжет, який би дивний він вам не здавався. Навіть якщо хтось за сюжетом когось образив і його довелося покарати. Можливо, пізніше дитина розповість, що якийсь хлопчисько його образив і таким чином він його покарав. Усвідомивши, що гра розширює його можливості впливати на навколишній світ, дитина скоро навчиться грати один. І ваша участь більше не знадобитися. А поки насолоджуйтеся грою з вашої крихіткою, адже діти так швидко ростуть.

Написати відгук:


СТАТТІ

Антистресова іграшка - ідеальний вибір для кожного

Сучасними фахівцями в сфері медицини науково доведено, що стресові ситуації накладають на організм величезний негативний вплив.

Вибираємо іграшку для шанувальників свинки Пеппи

Хто не знає Пеппу? Пеппу знають всі!

ТОП 8 найкращих ляльок для дівчат до 8 Марта

Лялька вважається однією з найулюбленіших іграшок для дівчат.

Пазли - основні переваги та особливості вибору

Про популярність даної гри напевно знають, як дорослі, так і діти.

Всі статті та поради →

МИ ОБІЦЯЄМО:

100% Гарантія

100% гарантія на весь наш товар

Швидка доставка

Швидка доставка по всій Україні - від 2-х днів

Висока якість

Висока якість

усього представленого на сайті асортименту

Інформація та допомога Сервіс та продукція Про компанію
Як зробити замовлення Оплата і доставка Про нас
Обмін і повернення
Контакти



Приймаємо до оплати
© 2013 - 2024 Інтернет магазин дитячих іграшок Shara Toys