Не можна просто взяти і замовити самокат на швидку руку, не вивчивши його технічні та експлуатаційні характеристики. «Залізний кінь» повинен підходити дитині за різними параметрами, щоб катання було корисним і веселим, а не травмонебезпечним.
Види і особливості сучасних самокатів.
Виробники дитячого транспорту пропонують батькам значний асортимент моделей для дітлахів різного віку. Класифікація самокатів ґрунтується переважно на кількості обертових опор - двох-, трьох- і навіть чотириколісні. Є окрема категорія «залізних коней» для самих маленьких - беговел. Наприклад, цей самокат https://sharatoys.com.ua/ua/detskie-velobegi-begovely/21911-samokat-begovel-2-v-1-bozhya-korovka.html об'єднав в собі два функціоналу найбільш популярних транспортних засобів для діточок. Подібні моделі розраховані на тривалу експлуатацію, позбавляючи батьків від необхідності купувати по черзі беговел, а потім самокат, коли дитина стане трохи старше.
Якщо ще 10 - 20 років тому конструкція таких транспортних засобів була невигадливій і гранично лаконічній, то тепер зустрічаються моделі з усякими цікавими «примочками» і додатковими функціональними можливостями. Деякі самокати оснащені зручними рюкзачками для зберігання дрібниць - https://sharatoys.com.ua/ua/detskie-samokaty/21782-detskiy-samokat-s-ryukzakom-chelovek-pauk.html, світловими або звуковими ефектами для створення веселої атмосфери під час катання , корисними пристосуваннями для спрощення процесу управління.
Основні критерії вибору.
Якщо ви вирішили замовити самокат для улюбленого малюка онлайн в інтернет-магазині, зверніть увагу на наступні моменти:
1. Кількість коліс. Даний параметр безпосередньо пов'язаний з віком дитини і вмінням малюка управляти подібними транспортними засобами. Наймолодшим «водіям» підійдуть моделі на 3 або 4 колесах. Традиційно такі самокати мають пластмасовий корпус і масивні обертаються опори. Двоколісні самокати розраховані на дітей старшого віку, котрі вже вміють тримати рівновагу і самостійно регулювати напрямок руху свого «залізного коня». Такі моделі стануть ефективним помічником у підготовці до їзди на велосипеді.
2. Матеріал коліс. Якщо планується катання в міських умовах, краще вибирати моделі з прогумованими або каучуковими обертовими опорами. Поліуретанові колеса в основному встановлюються на двоколісні самокати та відрізняються великим розміром. М'якість опор визначає плавність ходу транспортного засобу, тому до жорстких і більш надійним колесам слід поставитися з обережністю. Незважаючи на довговічність і міцність, вони роблять їзду по нерівних дорогах досить дискомфортною - відчувається кожна яма, камінь і т. д.
3. Конфігурація керма. Конструктивний елемент, який відповідає за управління рухом, повинен бути зручним для дитини. Кращий вибір - моделі з можливістю регулювання висоти керма і прогумованими ручками. Наявність протиковзких накладок зробить катання безпечнішим і комфортним для дитини.
4. Тип гальмівної системи. Доступні самокати з ножним і ручним гальмом. Малюкам буде зручно користуватися важелем, розташованим на рульовій рамі. А ось дітлахи постарше з легкістю оволодіють ножний системою. Для того, щоб зупинитися, досить натиснути поштовховою ногою на площину біля заднього колеса.
5. Наявність аксесуарів і дизайн. Головне, щоб дитина отримувала задоволення від катання і позитивно ставився до цього процесу. Привернути увагу малюка до активного дозвілля та їзді на самокаті допоможе цікаве оформлення транспортного засобу, додаткові ефекти і прикольні аксесуари. Оптимальна комплектація визначається віком і статтю дитини - дівчаткам подобаються рожеві самокати, виконані в дусі популярного коміксу https://sharatoys.com.ua/ua/detskie-samokaty-dlya-malchikov/9838-dvuhkolesnyy-samokat-monstr-hay-rozovyy.html, а хлопчакам припадуть до смаку більш стримані і серйозні моделі зі стильним підсвічуванням коліс, наприклад https://sharatoys.com.ua/ua/detskie-samokaty/21811-samokat-detskiy-s-podsvetkoy-koles.html
Вдале рішення - вибирати самокат разом з дитиною! Ви дивитесь на технічні характеристики і можливості транспортного засобу, а малюк - на все інше!